Öyküler ve öykücüler sıradışı bir buluşmada bir araya geldi. Pera Müzesi Blog, sergileri kapsamında Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) işbirliğiyle Gece Yarısı Hikâyeleri isimli bir öykü serisi hazırlıyor. Bilimkurgu öykülerinden oluşan seriye Pera Müzesi Blog’dan ulaşılabilir.

Pera Müzesi’nin, Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği işbirliğiyle gerçekleştirdiği hikâye dizisinin ikinci bölümü “Tekno-Distopya” tamamlandı. Seri, Türkiye’nin fantastik, bilimkurgu ve korku hikâyesi yazarlarını bir araya getirdi.

Okurla buluştular

FABİSAD üyesi yazarların bu kez Katherine Behar’ın teknoloji ve sanatı bir araya getiren eserlerinden ilhamla kaleme aldığı bilimkurgu hikâyeleri okuyucuya ulaştı. Öyküler, sergi süresince belirli aralıklarla gece yarısı saat 00:00’da Pera Müzesi Blog’da okuyucuyla buluştu.

“Tekno-Distopya” serisi kapsamında yayınlanan ilk öykü, Tevfik Uyar’ın kaleme aldığı Cogito seri, Funda Özlem Şeran’ın Kırmızı Buton, Doğu Yücel’in Retro Rüyalar Oteli ve Aşkın Güngör’ün Ruh öyküleriyle tamamlandı.

“Tekno-Distopya” serisine Pera Müzesi Blog’dan ulaşabilirsiniz.