İstanbul’da yaşayanlar için mekân seçeneği sınırsız. Şehirlinin değişen etkinlik, sosyalleşme ve eğlence anlayışına uygun alternatifler de her geçen gün artıyor ya da var olanlar yenileniyor. Bu tarz mekânları bir platformda toplayan Kupadu‘nun kış için sunduğu 5 mekân önerisi var. Moda’dan Karaköy’e, Kadıköy’den Beyoğlu’na farklı bölgelerde konumlanan bu mekânlar hafta sonu ve hafta içi değerlendirilebilir seçenekler.

halejalebutunmahalle

Hale Jale Bütün Mahalle (Moda)

Hale Jale Bütün Mahalle, Kadıköy’ün en işlek sokaklarından biri olan Damacı Sokak’ta bulunuyor. Rengârenk koltukların ve çeşit çeşit aydınlatmaların bulunduğu Hale Jale Bütün Mahalle’de sıcak, samimi bir atmosfer var. Kahve yanı lezzetleri olarak kek, börek çeşitleri ve ufak atıştırmalıklar ile trileçe, tart, cheesecake gibi tatlılar da burada bulabilecekleriniz arasında.

unter-karakoy

Unter (Karaköy)

Unter, Karaköy Türk Ortodoks Meryem Ana Kilisesi’nin hemen köşesinde yer alan, 1960’lı yıllarda yapılmış yığma bir binada yer alıyor. Kahveye eşlik edebilecek atıştırmalık ve tatlıların yanında Unter, sık sık değişen ve güncellenen mönüsüyle de dikkat çekiyor.

montagcoffee

Montag Coffee (Kadıköy)

Almancada pazartesi anlamına gelen Montag, kahveseverlerin bölgede sevdiği bir mekân. Montag Coffee’de kendi kavurdukları kahve çekirdekleri ile leziz kahvenizi yudumlarken yanında cheesecake, havuçlu kek gibi tatlıları da tatmanız mümkün.

limonlu-bahce

Limonlu Bahçe (Beyoğlu)

İstiklal Caddesi’nden Tophane’ye inerken Fransız Sarayı’nın arkasında yer alan Limonlu Bahçe, şehirden çok uzaklara gitmeden sakinliğe kavuşturacak bir konsepte sahip. İsmini bahçesindeki limon ağaçlarından alan mekânda tercihli kahvaltı seçenekleri, öğle ve akşam yemek ve tatlı mönüsü bulunuyor.
kropkacoffee

Kropka Coffee (Moda)

Moda’nın keyifli atmosferini yansıtan Kropka Coffee, her mevsim uğrak noktası mekânlardan biri. Kahvenizin yanında atıştırmalık ve tatlı seçenekleri sunuluyor. Soğuk günlerde üst kattaki oturma alanı da ideal.