Onur Bayrakçeken’in hazırladığı dosya konusu Şu PLAK Denen Hastalık yayında. Bayrakçeken, günümüz plak dünyası hakkında konuya en hakim isimlerle bir araya geldi. Murat Beşer, Emek Can Tülüş, Salih Karagöz, Murat Ertel, Dr. Roy Shuker, Murat Meriç ve Güven Erkin Erkal röportajları dosyada.

Son yıllarda plak piyasasının hareketlenmesi plak tutkunlarını sevindiriyor. Zira onlar, plak bir “trend” haline gelmeden çok önce gönül ve emek vermişlerdi bu kültüre. Plak koleksiyonerlerinin yanı sıra gençler de plağın eşsiz keyfine varmaya başladı. Ve bugün her yaştan dinleyici plağın da peşine düşmeye başladı.

Eski popüler günlerine kavuşan plak kültürü hakkındaki dosya yayında. Pazarın güncel durumu; plak kültürünün yükselişinin ardındaki nedenler; plakçıların önerileri, görüşleri ve beklentileri; koleksiyonerlerin bitmeyen aşkı; dünyadaki plak kültürü ile Türkiye’deki kültürün karşılaştırmaları; ülkemizdeki plak pazarının geçmişi; plak kapağı tasarımına dair detaylar ve incelikler; plakla yeni tanışanlara eşsiz tavsiyeler; koleksiyoner olma yolunda gidenlere rehber… Hepsi ve daha fazlası bu dosyada.

Dosyada kimler var?