“Berlinli Apartmanı” ve “Şeytan Disko” adlı psikolojik gerilim romanlarının yazarı Yaprak Öz’ün yeni eseri “Tilki, Baykuş, Bakire” Yitik Ülke Yayınları’nca yayımlandı.

Yaprak Öz, edebiyat dünyasına yazdığı şiirlerle adım atmıştı. Türk edebiyatında korku-psikolojik gerilim türünde de eserler veren Öz, üçüncü romanına imza attı.

Tilki Baykuş, Bakire gerilimli yapısı ve ustalıklı diliyle edebiyatseverlerin ilgisini çekmeye başladı. Anadolu korku olarak adlandırılan özel türe de dahil olan eserleriyle Yaprak Öz, çağının genç ve güçlü yazarlarının arasına adını başarıyla yazdırdı.

Kitabın konusu kısaca şöyle:

Eşinden boşanan Begüm, kızı Ada’yla yeni bir hayata başlamıştır. Anne-kızın huzurlu günleri, Begüm’ün tesadüfen bulduğu bir deste eski mektubun sahibini aramaya başlamasıyla karanlığa bürünür.

Kökü 1950’lere dayanan bir aile sırrı, yıllardır saklı kaldığı yerden çıkıp domino taşı etkisiyle kızının ve okul arkadaşlarının hayatını tehlikeye atınca Begüm, içine çekildiği korkunç gizemi çözmek için canını dişine takacaktır.

Tutkunu olduğu İtalyan Giallo sinemasındaki filmlerden birinin başrolündedir adeta: Ölü çocuklar, gök gürültülü geceler, gizli günlükler, eski anahtarlar, güzel ve suskun kadınların ürpertici dünyasındadır artık.

“Tilki, Baykuş, Bakire”, Yaprak Öz, Roman, Yitik Ülke Yayınları, 202 sf, 19 TL.