Aysun Kocatepe ve Ali Kocatepe’nin bu yıl hayata geçirdiği “Sabahattin Ali 110 Yaşında” konser serisinin gala gecesi Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında 24 Mayıs’ta Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde gerçekleşecek.

Kuyucaklı Yusuf, İçimizdeki Şeytan ve Kürk Mantolu Madonna romanlarının yanı sıra “Değirmen” gibi günümüze kadar ulaşmış öyküleri, şiirleri ve “Esirler” adlı oyunu Türk edebiyatına armağan etmiş Sabahattin Ali’nin birçok şiiri bugüne kadar birçok besteci tarafından şarkı haline getirildi.

Sabahattin Ali’nin şiirlerini en çok besteleyen sanatçılardan biri olan Ali Kocatepe’nin, değerli yazarın dizeleri üzerine bestelediği  şarkılar çeşitli albümlerde, Ali Kocatepe’nin yanı sıra Nükhet Duru, Sezen Aksu, Aysun Kocatepe, Modern Folk Üçlüsü, Mahsun Kırmızıgül, Kubat, Korhan Futacı, Işın Karaca gibi birçok sanatçı tarafından yorumlandı.

Aysun ve Ali Kocatepe’nin bu yıl hayata geçirdiği “Sabahattin Ali 110 Yaşında” konserlerinin, 24 Mayıs’ta Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında Zorlu PSM’de gerçekleşecek olan konserde Edip Akbayram, Zara ve Koray Avcı da bu özel konserin konuğu olarak sahne alacak.

Gecenin biletlerine Biletix,  www.zorlupsm.com siteleri ile Zorlu PSM gişelerinden ulaşılıyor.