İDSO DenizBank Konserleri 2016-2017 sezonunun son konseri, 26 Mayıs Cuma akşamı “Gershwin Yaza Merhaba Konseri” ile saat 20.00’da Fulya Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Broadway müzikalleri ve klasik Batı müziği orkestraları için eserler yazan ünlü Amerikalı besteci ve piyanist George Gershwin’in eserlerinden oluşan “Gershwin Yaza Merhaba Konseri”nde Şef Oğuzhan Balcı yönetiminde ünlü solistlere eşlik edecek. Piyanoda Burçin Büke ve Ercüment Orkut, gitarda Neşet Ruacan, kontrbasta Volkan Topakoğlu, Trompette Şenova Ülker, davulda Ediz Hafızoğlu ve vokalde Duygu Argın İDSO eşliğinde sahne alacak. Şef Oğuzhan Balcı yönetimindeki konserde George Gershwin şarkıları, Paris’te Bir Amerikalı, Rhapsody In Blue eserleri icra edilecek.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “Bu hafta sezonun kapanış konserini gerçekleştireceğiz. Değerli müzikseverlere yeni sezonda buluşmak üzere veda edeceğimiz bu son konserimizin unutulmaz olacağına inanıyoruz. 2017-2018 sezonunda buluşmak üzere sanatsever dostlarımızdan kısa bir süre ayrılacağız ve heyecanla yeni sezonu bekleyeceğiz,” diyor.