Yeditepe Üniversitesi, Avrupa’nın önde gelen oyunculuk ekollerinden olan Michael Chekhov Europe ile “Oyunculuk Eğitimi Sertifika Programı” düzenliyor.

Ulrich Meyer-Horsch (Almanya), Marjolein Baars (Hollanda) ve Suzana Nikolic (Hırvatistan)’in eğitmenliğinde yürütülecek oyunculuk atölyesi, 9-13 Haziran 2017 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde gerçekleşecek.

Programda, dünya edebiyatının önde gelen oyun ve öykü yazarlarından Anton Çehov’un yeğeni olan ve 20. yüzyılın en büyük oyuncularından biri olarak tanınan Michael Chekhov’un geliştirdiği oyunculuk yönteminin, ikinci kuşak varisleri olan eğitmenler, “Michael Chekhov Oyunculuk Tekniği”ni uygulayacak.

Hayal Et ve Yap

Hayal kurmayı yaratıcılığın özü olarak kabul eden Michael Chekhov, oyunculuk yönteminin temeline imgelemi yerleştirerek, oyuncunun zihninde oluşturduğu imgeleri sahne üzerinde dinamikleştirmeyi sağlayacak teknikler geliştiriyor. Michael Chekhov Oyunculuk Tekniği Eğitimi ile öğrencilerin özellikle konsantrasyon, imgelem, psikolojik jest, hayali atmosfer sayesinde kendileri üzerinde yeni keşifler edinmeleri hedefleniyor.

yeditepe.edu.tr ve michaelchekhov.eu internet adreslerinden veya 0216 578 08 72 numaralı telefonlardan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.