Pera Eğitim, Babalar Günü’nde tüm çocukları babalarıyla birlikte müzede keyifli bir gün geçirmeye davet ediyor. Babalar Günü’nü “Babamın Kravatı Benden” adlı atölyeyle kutluyor. 

Metin ve imge arasındaki ilişkiye ışık tutan “Çiftdüşün: Çiftgörü” sergi turu ardından atölye çalışması ile devam eden program, kavramsal sanata odaklanıyor. Katılımcılar, Sanatçı Alexeev’in tasarladığı “İkonostasis Kravatı” adlı eserindeki rengârenk kravat desenlerini inceledikten sonra karton, keçe, eva veya kumaş parçaları gibi farklı malzemeler kullanarak hayvan veya doğa temalı sıradışı kravatlar tasarlıyor.

“Babamın Kravatı Benden” atölyesi, 18 Haziran Pazar günü 4-6 yaş grubu için 13.00 – 14.30, 7-12 yaş grubu için 15.00 – 16.30 saatleri arasında ücretsiz gerçekleştirilecek.

Artshop ve Pera Café’den % 20 İndirim

13-18 Haziran haftasında Pera Müzesi Artshop‘tan kişisel aksesuar ve yayın alışverişi yapmak isteyenlere özel %20 indirim imkânı sunuluyor. Pera Müzesi Dostluk Kartları ise bu haftaya özel %25 indirimle sahiplerini buluyor. Pera Café’de soluklanmak ve nefis lezzetlerini tatmak isteyenlere ise %20 indirim uygulanıyor.