Tiyatro 3.2.1’in ilk oyunu “Kapılar” Mayıs ayında katıldığı Ukrayna “Melpomene Tavria” 19. Uluslararası Tiyatro Festivali’nde en iyi oyuncu ikilisi -Best Acting Duo- ödülünü aldı.

Tiyatro 3.2.1, 19 yıldır düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali’nde Türkiye’yi temsil eden ilk tiyatro ekibi oldu. Ukrayna’nın Kherson şehrinde düzenlenen bu festival boyunca, Ukrayna’nın farklı şehirlerinden gelen yerli tiyatrolar ve yabancı tiyatro gruplarının katılımıyla otuzdan fazla tiyatro performansı sergilendi.

Ukraynalı oyun yazarı Neda Nezhdana tarafından yazılan Kapılar oyunu, Ukraynalı tiyatroseverler tarafından büyük ilgi gördü. Oyunda başrolleri paylaşan Seray Gözler ve Asiye Dinçsoy “En İyi Oyuncu İkilisi” ödülüne layık görüldü.

Senem Cevher’in dilimize çevirdiği ve yönettiği oyun, 2000’lerin ilk yıllarında Ukrayna’da bir morgda yaşamla ölüm arasındaki iki kadının hesaplaşmalarını, sorunlarını ve kendilerini bir anda içinde buldukları sıradışı bir olayı konu alıyor.

Yaşamla ölüm arasında kalmış bu iki kadının öyküsünü, yıllardır televizyon ekranlarındaki dizilerini severek izlediğimiz ve İstanbul Devlet Tiyatroları’nda 30 yılı aşkın tecrübesiyle ödüllü oyuncu Seray Gözler ve son dönemde Toz Bezi filmiyle adından söz ettiren, yerli ve yabancı birçok film festivalinde ödül alan Asiye Dinçsoy oynuyor.