Anadolu Hayat Emeklilik’in bu yıl 11. kez gerçekleştirdiği Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren 44 fotoğraf, 19 Haziran – 3 Temmuz 2017 tarihleri arasında İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde fotoğrafseverlerle buluşacak.

Banu Cihan – “Sherbet”

Fotoğraf tutkunu kadınları “Hayata Dair” temasıyla buluşturan yarışmada, bu yıl birincilik “Yolcu” adlı fotoğrafıyla Demet Cevrim’in olurken “Sherbet” adlı fotoğrafıyla Banu Cihan ikinci, “Kömür” adlı fotoğrafıyla Nazik Nazan Köse Yılmaz da üçüncü oldu. Didem Sevinç Beyazıt, Fatma Salt ve Zeyneb Bahtiyar da mansiyon ödülüne layık görüldü.

Demet Cevrim – “Yolcu”

Bugüne kadar yaklaşık 13 bin kadının, 53 bini aşkın fotoğrafla katıldığı “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması”nın seçici kurulunda Fotoğraf Sanatçısı Prof. Güler Ertan, Fotoğraf Sanatçısı İzzet Keribar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Nihal Kafalı, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Enstitü Müdürü Oktay Çolak ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı.

Kadınların gelişimine sosyal, kültürel ve toplumsal olarak katkıda bulunmayı hedefleyen ve Türkiye’nin en çok ilgi gören fotoğraf yarışmalarından biri olan “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler”e bu yıl 1.897 yarışmacı, 6.501 fotoğraf ile başvuruda bulundu.

Ana Görsel: Nazik Nazan Köse Yılmaz, “Kömür”