İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 20 yıldır Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen ve bu sene 24. kez gerçekleştirilecek olan İstanbul Caz Festivali, caz müziğinin yenilikçi isimleri Christian McBride ve Joshua Redman ile cazın yükselişteki vokallerinden Kandace Springs, Türkiye’nin en özgün müzik topluluklarından TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası ve duayen şefi Kamil Özler’le aynı sahneyi paylaşacağı konserle müzikseverleri bir araya getiriyor.

TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası – Şef Kamil Özler

Türkiye’de “Big Band” geleneğini başarıyla yaşatan, caz alanının en köklü orkestrası TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası ve orkestranın şefi Kamil Özler cazın yıldız isimleriyle bir araya gelerek müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Özler ve orkestrası, usta kontrbasçı Christian McBride, kendi gruplarıyla olduğu kadar yaratıcı işbirlikleriyle de tanınan ABD’li caz saksafoncusu Joshua Redman ve büyüleyici vokaliyle Kandace Springs ile buluşacak. Konser 11 Temmuz Salı günü saat 21.00’da Zorlu PSM Ana Sahne’de gerçekleştirilecek.

Christian McBride New Jawn

Christian McBride, müzik kariyerinde bugüne kadar beş Grammy Ödülü’ne layık görülmüş müzik dünyasının son 20 senede en etkileyici kişiliklerinden bir tanesi olarak öne çıkıyor. Herbie Hancock, Diana Krall, Chick Corea gibi caz müzisyenlerinin yanı sıra Sting, Paul McCartney ve Celine Dion gibi yıldızlarla da çalışan McBride’ın yanı sıra ABD’li caz saksofoncusu Joshua Redman da TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası’na eşlik edecek.

Joshua Redman

Redman, kariyerinin başlangıcından bugüne kadar farklı yarışmalarda en iyi solist ödülüne layık görülen bir müzisyen. Birçok uluslararası festivale konuk olan, son olarak da 22. İstanbul Caz Festivali kapsamında da caz tutkunlarıyla buluşan Redman, caza getirdiği yenilikçi anlayışla tanınıyor.

Kandace Springs

Gecenin bir başka konuğu Kandace Springs ise genç yaşına rağmen caz sahnesinin en sıradışı vokallerinden bir tanesi. Müzik dünyasının en saygın plak şirketlerinden Blue Note’un yeni keşfi Springs, soul, caz ve popu birleştiren eğlenceli şarkılarının yanında büyüleyici vokalleriyle 24. İstanbul Caz Festivali kapsamında ilk kez müzikseverlerle buluşacak.

Türk Caz Müziğinin Usta İsmi Kamil Özler’e Yaşam Boyu Başarı Ödülü

24. İstanbul Caz Festivali, 4 Temmuz Salı akşamı Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi’nde gerçekleştirilecek görkemli açılış gecesiyle başlayacak. Gecede TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası (TRT Big Band) Şefi Kamil Özler ve Türk pop ve caz müziğinin önemli isimlerinden Fatih Erkoç’a Yaşam Boyu Başarı Ödülleri takdim edilecek. Fatih Erkoç’un sevilen şarkılarını seslendireceği konserin ardından Swing’in yüksek enerjisini Balkan melodileriyle birleştiren Avusturyalı grup DELADAP sahne alacak.

24. İstanbul Caz Festivali’nin biletleri, Biletix satış kanalları ve İKSV ana gişeden (Pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) satın alınabilir.

İstanbul Caz Festivali ile ilgili tüm bilgileri, sanatçıların tanıtım videoları ve etkinliklerle ilgili anlık gelişmeleri sosyal medya hesaplarından da takip etmek mümkün:

facebook.com/istanbulcazfestivali
twitter.com/istanbulcazfest
instagram.com/istanbulcazfestivali

#istcazfest17
#sarkilarkonusur