HBO’nun Game of Thrones 7. sezon ilk gösterimine sadece günler kala Spotify, dizinin müzik süpervizörü Evyen J Klean ile işbirliği yaparak Night King’in “Winter is Here” çalma listesini yayınladı.

Spotify ayrıca Taht tutkunu şehirleri, çalma listelerine göre en popüler karakterleri ve dizinin en çok dinlenen şarkılarını belirlemek üzere “Game of Thrones” dinlenme verilerini inceledi.

Game of Thrones müzik süpervizörü Evyen J Klean’in yardımıyla yaratılan karakter çalma listeleri arasında, Jon Snow tahta otururken Robb Stark ve Sansa Stark ise globalde iki ve üçüncü sıraya yerleşti.

Türkiye’de en sevilen karakter çalma listesi globalle aynı isim yani Jon Snow olurken Tormund Giantsbane ikinci, Melisandre ise üçüncü en sevilen karakter olarak öne çıkıyor.

Türkiye’de Game of Thrones fanı olan ilk üç şehir; İstanbul, Ankara ve İzmir şeklinde karşımıza çıkarken dizinin en çok dinlenen ilk iki şarkısı 6. sezondan Light of Seven ve Main Titles, üçüncü sırada ise 2. sezondan The Rains of Castamere olarak öne çıkıyor.