Birçok eseri New York Times çok satanlar listesinde yer alan ve eserleri 30 ülkede yayımlanan Sarah Jio’nun “Mart Menekşeleri” ve “Sahildeki Kulübe” romanları Pena Yayınları tarafından genişletilmiş içerikle yeniden okuyucuyla buluştu.

Ünlü yazar Emily Wilson’ın 1943 yılında yazılmış kırmızı kadife kaplı bir günlük bulmasıyla altmış yıllık bir aile sırrının hüznünü, pişmanlığını ve aşk hikâyesini işlediği romanı “Mart Menekşeleri” ile Sarah Jio, Library Journal En İyi Kitap Ödülü’ne layık görüldü.

Mart Menekşeleri Hakkında

Her şeyi kaybettiğini sanırsın ama gerçek aşk hep ordadır.

Emily Wilson yirmilerinde hayatının zirvesindedir. Yazdığı kitap çok satmıştır, tanınan bir eşi vardır ve hayatı mükemmel gidiyordur.

Ancak on yıl sonra, Emily’nin tüm hayatı tersine döner. Bu yüzden yengesi Bee onu martta Bainbridge Adası’na çağırdığında hayata yeni bir başlangıç yapmak için arkasına bakmadan oraya gider.

Emily burada 1943 tarihli gizemli bir günlük bulur. Bu günlük ona aradığı yeni başlangıcı verecektir.

Sarah Jio’nun daha önce “Yağmur Sonrası” adıyla basılmış “Sahildeki Kulübe” romanı II. Dünya Savaşı’nda Pasifik’in tam ortasında kalan, yürek burkan bir aşk, ihanet, arkadaşlık, insanlık ve savaş hikâyesi. 

Sahildeki Kulübe Hakkında

Hayatta, özellikle de aşkta, asla rol yapamazsın

Her kalpte güçlü ve güvenli bir sığınak olduğunu söylerler. Anne Calloway için bu sığınak binlerce kilometre uzaklıktaki terk edilmiş bir kulübededir.

1942 yılında tüm dünya savaştayken Anne ve Westry bir yandan geçmişin gizemini çözerken geleceğin hayalini kurarlar. Ama hatırlamak istemedikleri bir trajedi tüm hayallerini değiştirir. Hem de sonsuza kadar…