Türkiye’nin en önemli belgeselcilerinden Nebil Özgentürk, yaşamında yer etmiş “babayani”leri anlattığı kitabı “Babayani”yi D&R Suadiye’de imzaladı. Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği imza gününde Nebil Özgentürk kitabını da anlattı.

Türkiye’nin yaşayan belleği ve en önemli belgeselcilerinden biri olan, anlattığı birbirinden güzel insan hikâyeleriyle pek çok değerli ismi tanıtan Nebil Özgentürk, kitabı Babayani’yi Mayıs ayında okurlarıyla buluşturdu. Nebil Özgentürk kısa sürede çok satanlar listesine giren ve ilk kez kendi hikâyesine de yer verdiği yeni kitabının imza gününde  okurlarıyla buluştu.

“Babayani: Sözlükte karşılığı derviş ruhlu adam”

“Mesleğimiz gereği kendimize dönmüyoruz. Başkalarının hayatı önümüzden geçerken, o hayatlara odaklanıyoruz. Başkalarını yazmaktan kendimi anlatmaya fırsat bulamayan biriydim. Mesleğimin adım adım yokuşunu tırmanırken özel anlarımda çok özel hikâyelerim var; benim de içerisine dahil olduğum olaylar… Onları paylaşma isteğiyle kaleme aldım.”

Özgentürk, sevgiyle örülmüş insan hikayelerini anlattığı kitabının adını ise “babayani derviş ruhlu, sözü geçen adam” kelimesinden yola çıkarak koyduğunu söyledi.