Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri Akbank Caz Festivali, 27. yılında da birbirinden özel performanslara ev sahipliği yaparak 3 – 19 Kasım 2017 tarihlerinde şehri cazın farklı renkleriyle kucaklayacak.

27. Akbank Caz Festivali’nin geçtiğimiz ay açıklanan ilk konserleri Abdullah Ibrahim & Ekaya & Hugh Masekela, Bonobo, Wolfgang Muthspiel Trio, Henri Texier & Hope Quartet ve Ala.Ni’nin ardından yeni konser biletleri 1 Ağustos 2017 Salı günü Mobilet‘te satışa sunulacak.

Red Baraat

Organizasyonu ve içerik programlaması Pozitif işbirliği ile gerçekleştirilen 27. Akbank Caz Festivali kapsamında Acid Jazz’ın önemli isimlerinden Red Baraat, 4 Kasım 2017 Cumartesi günü Babylon’da caz, hip-hop, rock, funk, üflemeliler, klasik Hint müziğinden oluşan zengin ve özgür ses mozaiğinin yanı sıra enerjileriyle müzikseverleri büyüleyecek.

Nicola Cruz

Fransa doğumlu Ekvadorlu prodüktör ve müzisyen Nicola Cruz, 4 Kasım 2017 Cumartesi günü Babylon’da yeniden hayranlarıyla buluşacak.

Daniel Herskedal

Dört yıl önce Norveç halk ezgilerini Avrupa kilise müzikleriyle harmanladıkları Neck of the Woods albümü ile Akbank Caz Festivali’nde sahne alan Norveçli tubacı ve besteci Daniel Herskedal ile enstrümantalist ve besteci kimliğiyle cazın geleceğini şekillendirecek 25 genç isim arasında gösterilen Saksofoncu Marius Neset, 4 Kasım 2017 Cumartesi günü Akbank Sanat sahnesinde olacak.

Amina Figarova Sextet

Bakü doğumlu piyanist ve besteci Amina Figarova’nın Belçikalı flütçü eşi Brat Platteau ile birlikte kurduğu Amina Figarova Sextet, ilk kez Türk dinleyicisiyle buluşacak. 12 Kasım 2017 Pazar günü Cemal Reşit Rey sahnesindeki konserde 13. albümleri Blue Whispers‘dan ezgiler seslendirecek.

Alfredo Rodriguez

Efsanevi müzisyen Quincy Jones’un 2006 yılında Montreux Jazz Festivali’nde keşfettiği Kübalı caz piyanisti ve bestecisi Alfredo Rodríguez, geçtiğimiz yıl yayınlanan üçüncü albümü Tocoror‘nun dünya turnesi kapsamında festivale konuk oluyor.

Babylon’da 14 Kasım 2017 Salı günü gerçekleştirilecek konserde Quincy Jones Presents Alfredo Rodríguez Trio, festivalcilere Bach’tan flamenkoya, Afrika müziğinden tango ve hatta rocka uzanan bir müzik deneyim yaşatacak.

Emir Ersoy

Piyanist ve besteci Emir Ersoy’un Grammy ödüllü davulcu Robby Ameen’in teşvikiyle kurduğu Quartera, 15 Kasım 2017 Çarşamba günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde konser verecek. Türk sinemasının genç yeteneklerinden Türkü Turan da vokaliyle Emir Ersoy Quartera’ya konuk olacak.