UNIQ Açıkhava Film Festivali, Ağustos ayında da birçok filmle yıldızların altında buluşturmaya devam ediyor. Festival bu ay, korku temalı bir geceye de ev sahipliği yapıyor.

Yönetmenliğini Emir Kusturica’nın yaptığı, başrollerde Monica Belluci ve Emir Kusturica’nın oynadığı On The Milky Road (Aşk ve Savaş), 2016 Uluslararası Antalya film Festivali ve 2017 İstanbul Film Festivali’nden birçok ödül toplamış dram türündeki Tereddüt (Clair-Obscur), toplam 9 ödülle taçlandırılmış İzlanda yapımı Heartstone (Gençlik Başımda Duman), 2016 Cannes Film Festivali’nde “En iyi Yönetmen” ödülünü kazanan ve Kristen Stewart’ın başrollerinde olduğu Personal Shopper (Hayalet Hikayesi), 1987 yapımı olan, aynı yıl Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Yönetmen” ödülünü alan Anayurt Oteli (Motherland Hotel) ve çıktığı günden beri adından sıkça bahsettiren Avusturalya yapımı Berlin Syndrome (Berlin Sendromu) Ağustos ayında gösterimde olacak filmlerden bazıları.

10 Ağustos Perşembe günü ise UNIQ Açıkhava Sahnesi’ni korku filmleri saracak. 1977 İtalyan yapımı, yönetmenliğini Dario Argento’nun yaptığı Korku Gecesi (Horror Night) ve 1974 ABD yapımı, başrollerinde Marilyn Burns, Allen Danziger ve Paul A. Partain’in oynadığı Texas Chain Saw Massacre (Teksas Katliamı) gecenin konukları olacak.

Yavuz Çetin Anılacak

15 Ağustos Salı akşamı ise yayınlandığı ilk günden bugüne oldukça ses getiren “Blue” belgeseli Yavuz Çetin’in ölümünün 16. yılında yeniden izleyiciyle buluşuyor.

13 Ağustos’ta, yine UNIQ İstanbul’da düzenlenecek olan “YavuzFest”in hemen ardından 15 Ağustos’ta karşımıza çıkacak olan yapım, genç yaşta intihar eden Yavuz Çetin’in, Blue Blues Band’in ve Kerim Çaplı’nın hikâyesini anlatıyor. İzleyiciyi derin bir yolculuğa çıkaran Blue‘nun yönetmen koltuğundaki isim ise Mehmet Sertan Ünver.

Film Programı

1 Ağustos Salı – Apprentice (Çırak)
3 Ağustos Perşembe – On The Milky Road (Aşk ve Savaş)
6 Ağustos Pazar – Tereddüt
8 Ağustos Salı – The Young Karl Marx (Genç Karl Marx)
10 Ağustos Perşembe – Korku Gecesi (Horror Night)
10 Ağustos Perşembe – Texas Chain Saw Massacre (Teksas Katliamı)
13 Ağustos Pazar – A Bigger Splash (Sen Benimsin)
15Ağustos Salı – Blue
17 Ağustos Perşembe – The Salesman (Satıcı)
20 Ağustos Pazar – Heartstone (Gençlik Başımda Duman)
22 Ağustos Salı – Personal Shopper (Hayalet Hikayesi)
24 Ağustos Perşembe – The Age Of Shadows (Karanlık Görev)
27 Ağustos Pazar – Only Lovers Left Alive (Sadece Aşıklar Hayatta Kalır)
29 Ağustos Salı – Berlin Syndrome (Berlin Sendromu)
31 Ağustos Perşembe – Anayurt Oteli (Motherland Hotel)

Filmlerin başlama saati 21.00. Festival biletlerine Mobilet‘ten ulaşmak mümkün.