2006’dan beri dünyanın birçok yerinde önemli sayıda takipçiye ulaşan ve Kendin Yap (Do it yourself) kültürünü benimseyenleri buluşturan Maker Faire, 27-29 Ekim tarihlerinde üçüncü kez İstanbul’da gerçekleşecek.

İcat çıkaranlar, üretmeyi seven yaratıcı mucitler, mühendisler, ustalar, sanatçılar, bilim kulüpleri, amatörler, öğrenciler, sanayiciler ve start-up’lar Maker Faire İstanbul’da bir araya gelecek.

15.000’den fazla katılımcının beklendiği bu benzersiz etkinlikte kendi icatlarını sergilemek veya maker hareketinin bir parçası olmak isteyenler, 7 Ağustos’tan itibaren istanbul.makerfaire.com adresinden ücretsiz katılım formunu doldurarak başvuru yapılabilecek.

Müzik ve eğlenceyi bir araya getirecek Maker Faire İstanbul’da, drone yarışları, büyük enstalasyonlar, canlı müzik ve sokak sanatçılarının benzersiz gösterilerinden oluşan eğlenceli outdoor aktivitelerin yanı sıra konferanslar, paneller, programlama, robotik, lehim ve sanat gibi konularda gerçekleşecek atölye eğitimleri yer alacak.