Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), Sabancı Vakfı’nın desteğiyle 9-13 Ağustos tarihleri arasında “Müzede Sahne, Fonda İstanbul” adıyla kapsamlı bir gösteri sanatları etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Kurulduğu günden bu yana ziyaretçilerine çok yönlü bir müzecilik ortamı sunan SSM bu kez de tiyatro, performans ve çağdaş dans örneklerini izleyicisiyle buluşturacak. Sanat yönetmenliğini Emre Koyuncuoğlu’nun üstlendiği etkinlikte, seyircisiyle güçlü bağlar kuran eserler arasından, “Fonda İstanbul” temasına uygun olarak seçilen oyunlar, SSM’nin bahçesine uyarlanan versiyonlarıyla sanatseverlere yepyeni bir mekânsal deneyim yaşatacak.

Toplumsal durumlara dikkat çeken, sahip oldukları dil ve estetik değerlerle özgün nitelik taşıyan gösteriler, yenilikçi vizyonlarıyla dikkat çeken Galata Perform, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Nazlı Çevik Azazi, Proje Difüzyon, Mine Çerçi, BAM Tiyatro ve Seyyar Sahne tarafından sunulacak.

Etkinlik kapsamında düzenlenecek seminer ve söyleşilere ise çağdaş Türk tiyatrosuna üretimleriyle katkıda bulunan tiyatro sanatçısı Ayla Algan, Naz Erayda, kadınlar ve tiyatro üzerine çalışmalar yapan edebiyatçı Hatice Meryem de konuşmacı olarak katılacak.

9-13 Ağustos tarihleri arasında her gün saat 20.30’da başlayacak ve fiyatları 15-35 TL arasında değişen etkinliğin biletleri, www.sakipsabancimuzesi.org adresinden temin edilebilir.

Etkinlik Takvimi

9 Ağustos Çarşamba

20.30 Açılış Konuşması: Ayla Algan

21.30 “İstanbul’u Dinliyorum… Masal Tadında”, Ayla Algan, Nazlı Çevik Azazi / Anlatı performansı

10 Ağustos Perşembe

20.30 “Tersinden”, Naz Erayda / Retrospektif seminer

21.30 “Balat Monologlar Müzesi”, Galata Perform / Oyun

11 Ağustos Cuma

20.30 “Sen Balık Değilsin ki”, Çıplak Ayaklar Kumpanyası / Gösteri

21.30 “Tevatür”, Proje Difüzyon / Oyun

12 Ağustos Cumartesi

20.30 “O Şehir”, Mine Çerçi / Performans

21.30 “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”, BAM Tiyatro / Oyun

13 Ağustos Pazar

20.30 “Kadın Yazarlar”, Hatice Meryem / Söyleşi

21.30 “Çocukluğun Soğuk Geceleri”, Seyyar Sahne / Oyun