Yazar, oyuncu ve senarist Ferdi Merter’in Atlantis ve Mu’nun bilinmeyenlerini kaleme aldığı “Karanlıktan Önce: Mu ve Atlantis’ten Kalanlar” adlı kitabı İnkılâp Kitabevi’nden çıktı.

Milyonlarca yıl barış içinde yaşadığı ve ciddi teknolojik ilerlemeler kaydettiği düşünülen Mu ve Atlantis medeniyetlerine dair araştırmaları yorumlayan, yeni bilgi ve çalışmaları aktaran Ferdi Merter, kayıp kıtaların kalıntılarının izini sürüyor. Merter, bu medeniyetlerin kültürel ve bilimsel ürünlerinin günümüze etkilerini yorumluyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün de Mu ve Atlantis araştırmalarına önem verdiğini belirten Ferdi Merter, “Bir Türk olarak onun bu araştırmasını gün yüzüne çıkarmayı görev bildim,” diyor.

Karanlıktan Önce, dinler tarihine de büyük etki ettiği varsayılan Mu ve Atlantis’teki gündelik yaşama, sembollere ve bu medeniyetlerin Türklerle bağlantılarına sayfalarında yer veriyor.

“Tarihin Sıfır Noktası”, “Atlantis ve Mu’nun Gücü”, “Ahit Sandığı ve Nil Vadisi’ne Yerleşenler”, “Yılan Sembolünün Gizemi”, “Atlantis ve Mululardan Kalan İcatlar”, “Baphomet’in Kökeni”, “Atlantis-Mu Kavgası” gibi bölümler içeren Karanlıktan Önce, gizemli bir geçmişi detaylarıyla anlatıyor.

Arka kapaktan

Atlantis ve Mu milyonlarca insanın mutluluk içinde yaşadığı, ileri teknolojiye ulaşmayı başarmış büyük medeniyetlerdi. Aralarında ciddi bir rekabet söz konusuydu. Bu rekabet öyle bir hale gelmişti ki, sonlarını getirecek olan felaketler zincirini öngöremediler, bunlara önlem alamadılar.

Felaket karşısında tek yapabildikleri bazı temsilcilerini dünyanın farklı noktalarına gönderebilmekti. Atlantis ve Mu’dan gelen yabancılar, yüksek bilgi düzeyleri ve teknik becerileri nedeniyle tanrılar olarak görüldü. Dünyadaki ihtişamlı mabetlerden gelişmişlik örneği sayılabilecek aygıtlara kadar pek çok şey aslında onların ürünüydü.

Ferdi Merter, Karanlıktan Önce’de Atlantis ve Mu’nun gizemli geçmişini kaleme alıyor, bilinmezlerle dolu bir tarihin kapısını aralıyor.