Pera Eğitim, yeni sezonun ilk atölyesinde ekoloji ve koşuculuk kavramlarını bir araya getiriyor. “Nefesin Peşinde”, spor, ekoloji ve çevrecilik konularını bu kez koşucuların gözüyle tartışmaya açıyor.

Pera Eğitim, farklı alanlarda farklı yaş gruplarına yönelik geliştirilen atölyelerine bir yenisini ekliyor. BoMoVu işbirliğiyle, 18 yaş ve üzeri ziyaretçilere yönelik geliştirilen “Nefesin Peşinde” atölyesi, özellikle bireysel ve grup koşucularına hitap ediyor. Koşuculuk açısından spor ve çevrecilik konularına odaklanan atölye, tüketim alışkanlıklarını da tartışmaya açıyor, tüm süreçlerde karşılaşılan problemleri masaya yatırırarak, çözüm yollarını araştırıyor.

Nil Delahaye ve Buket Atlı tarafından düzenlenen atölye, 9 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’da başlayacak müze ziyaretinin ardından, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü 2. katında gerçekleştirilecek.

Nil Delahaye

Göç alanında çalışıp çeşitli alanlarda gönüllülük yaptıktan sonra, capoeira tutkusuyla hassas gruplarla çalışma hakkında edindiği becerilerini birleştirmeyi amaç edindi. Yerinden edilmiş çocuklar ve daha sonra kadınların spesifik ihtiyaçlarını odak merkezine alan programlar geliştirmeye başladı. Spor alanında fırsat eşitliği hakkını savunan ve kişilere fiziksel özellikleri temelinde ayrımcılık yapan normatif yaklaşımın karşısında duran BoMoVu’nun kuruculuğunu üstlendi. Burada aynı zamanda proje yazarı ve ağ geliştiricisi olarak görev yapıyor.

Buket Atlı

İklim değişikliği, enerji politikaları, ekoloji eğitimi ve hava kirliliği ile ilgili Greenpeace, Toplum Gönüllüler Vakfı, Yuva Derneği gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalıştı. 2015 yılında, 18 tane çevre ve sağlık kuruluşunun yer aldığı Temiz Hava Hakkı Platformunun kuruluşunda etkin rol aldı. 2016 yılından bu yana İnanç Mısırlıoğlu ve Zeynep Mataracı ile birlikte Şehirde Ekolojik Uygulamalar atölyesini yürütüyor. Permakültür, şiddetsizlik ve topluluk olma konularında da kendini geliştiriyor ve eskisi gibi doğa döngüsünün bir parçası olduğumuz bir yaşamı büyütmek için hep birlikte değişim yaratma ilhamları arıyor.

Detaylı bilgi: 0212 334 99 00 (4) egitim@peramuzesi.org.tr