Arkas Sanat Merkezi, büyük bir kısmı ilk kez sergilenecek tamamı Arkas Koleksiyonu’na ait Su Manzaraları Seçkisi’ni sanatseverlerle buluşturuyor. İzmir Alsancak’taki sergiyi 29 Aralık’a kadar gezebilirsiniz…

Su Manzaraları Seçkisi, Batı resim geleneğinin önemli bir bölümünü oluşturan peyzaj resmine ışık tutuyor. 19. yüzyılın ilk yarısından 20. yüzyılın ikinci yarısına kadar uzanan süreçte ortaya çıkan eserlerden oluşan seçki, Avrupa peyzaj resminin önemli temsilcilerini tek çatı altında topluyor.

Eugéne Boudin

Tamamı Arkas Koleksiyonu’ndan seçilen, birçok farklı yaklaşımdan ilham alan eserler, dönemin yetenek yoğunluğunu ifade ediyor. Sergide yer alan eserler, Seine Nehri’nin kıyılarından İskoçya ve Alpler’deki göllere, Akdeniz’in sıcak ışığına, Kuzey Denizi’nden Avrupa’nın ırmaklarına uzanan geniş bir coğrafyaya ait tasvirlerle izleyicileri masalsı bir gezintiye davet ediyor.

Eserlerin büyük bölümü ilk kez sergileniyor

I. H. Brandt

Eugéne Boudin’den Jean-Baptiste Camille Corot’ya, Maurice de Vlaminck’ten, Francis Picabia’ya, Henry Lebsque’dan Hippolyte Camille Delpy’ye 71 önemli ressamın 88 eseri, 29 Aralık tarihine kadar İzmir Alsancak’taki Arkas Sanat Merkezi‘nde görülebilir.

Sergiyi pazartesileri hariç, Salı-Pazar 10:00-18:00, Perşembe günüyse 10:00-20:00 saatleri arasında gezebilirsiniz.

Kapak görseli: Henry Charles Seaforth