Damla Özen ve A. Togay Kılıçoğlu’nun 2009 yılında kurdukları KarmaDrama, yeni sezon oyunlarını sırayla tiyatro seyircisiyle buluşturuyor. Her yıl bir oyun sahneye koyan ekip bu yıl, biri geçen sezon oyunu olmak üzere 5 oyunla seyircisinin karşısına çıkıyor.

KarmaDrama, “yalnızca bir tiyatro değil, görsel sanatların pek çok alanında ürünler sunabilen, tüm disiplinleri kullanan bütünleşik bir yapı” olarak kurulduğunu her fırsatta dile getiriyor. Kadıköy’de kendi sahnesinde misafirlerini ağırlayan KarmaDrama; Eğitim, Genç, Çocuk, Dans ve Kitap olmak üzere beş başlık altında çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Eğitim sezonuna Ekim ayında başlayan ekip, bu yıl KarmaDrama Ekol için çalışmalar yürütüyor.

KarmaDrama, sanatın insanlar için yapılması gerekliliğine ve güçlü bir iletişim aracı olduğuna inanıyor. Bu nedenle geçen sezon çok beğenilen “Bu Anlamlı Günde” oyununu bu sezon da sahneye koyuyor. Gülsüm Soydan ve Murat Altınok’un oynadığı oyun, “medyanın tüm unsurlarıyla bize sadece duymak istediğimizi söylediği bir zamanı” anlatıyor.

KarmaDrama’nın 2017-2018 sezonun diğer dört oyunu ise; Kate Tempest’ın yazdığı Eray Kahya’nın hem çevirisini hem de yönetmenliğini üstlendiği oyun “Bitik”, Aytül Hasaltun’un yazımını, yaratımını ve koreografisini üstlendiği “Sonu Yok”, Togay Kılıçoğlu’nun uyarlayıp yönettiği Aristophanes’in Antik Yunan Komedisi “Eşek Arıları” ve Erasmus’un ölümsüz eseri “Deliliğe Övgü”.

“Bitik” KarmaDrama’da Seyircisiyle Buluşmaya Devam Ediyor

Yeni oyunlardan ilki olan, çevirisini ve yönetmenliğini genç oyuncu ve dramaturg Eray Kahya’nın yaptığı “Bitik”, 29 Eylül’de Türkiye prömiyeri ile tiyatroseverlerin karşısına çıktı. Şair, oyun yazarı ve rap sanatçısı Kate Tempest’ın Türkçeye çevrilen ilk eseri olmasıyla dikkat çeken oyun, izleyicisinden ilk günden tam not aldı. Bitik, günümüz insanın açmazlarını ve hayata bakış açısını eleştirel bir tarzda ele alması nedeniyle herkesin kendini bulduğu bir oyun olarak kendisine yer buldu.

“Bitik” oyunundan…

Büyükşehre sıkışmış 3 eski arkadaşın 10 sene önce kaybettikleri arkadaşlarının ölüm yıldönümünde bir araya gelmesinin ardından geçen bir günü anlatan oyunda rol alan genç oyuncular; Ateş Bars, Yiğit Yalkın ve Zeynep Güngörenler’in performansları ise çok beğenildi.

Oyunun Ekim ayı programı ise şöyle; 13-14 Ekim ve 20 Ekim. “Bitik”, tüm sezon boyunca KarmaDrama Sahne’de tiyatro izleyicisiyle buluşmaya devam edecek. Oyunun biletleri Kadıköy’deki KarmaDrama Sahne gişesinde temin edilebilmekte.

 www.karmadrama.com
Adres: Derici Zeynel Sok. No: 8/A Söğütlüçeşme – Kadıköy 
Rezervasyon: 0532 285 66 66