Tekfen Filarmoni Orkestrası, 25. yıl konserini daimi şefi Aziz Shokhakimov’un yönetiminde 25 Ekim’de Zorlu PSM’de verecek. Orkestra, bu konserde dünya çapında üne ve izleyiciye ulaşan keman virtüözü Roman Kim ve herkesi etkisi altına alan yeteneğiyle övgü toplayan “wunderkind” piyanist Behzod Abduraimov’a eşlik edecek.

Çocuklara klasik müziği erken yaşta sevdirmek amacıyla her yıl ikinci konsere özel, adını, “Tekfen Filar-Mini” olarak değiştiren orkestra, yine şef Aziz Shokhakimov yönetiminde ve sanatçı Hasibe Eren’in hikâyeciliğinde 28 Ekim Cumartesi günü Zorlu PSM Ana Tiyatro’da çocuklarla buluşacak.

Shokhakimov yönetimindeki orkestra, konserde ünlü besteciler Rimsky-Korsakov’dan Rachmaninoff’a uzanan geniş bir yelpazede Stravinsky, Ferit Tüzün, Saint-Saëns ve Sarasate’den eserler seslendirecek. Orkestra yıldönümünde, sıradışı performansıyla geniş kitleleri hayran bırakan 27 yaşındaki Özbek piyanist Behzod Abduraimov ve 25 yaşına rağmen besteleriyle ünü dünyaya yayılan keman virtüözü ve besteci Roman Kim’i misafir ediyor.

25 Ekim Çarşamba günü saat 20.00’da Zorlu PSM’de gerçekleşecek konserin biletleri Biletix‘te satışa sunuldu.

Tekfen Filar-Mini’den küçüklere büyük konser

Çocuklara klasik müziği erken yaşta sevdirmek amacıyla her yıl büyüklere verilen konseri takiben adını o konsere özel “Tekfen Filar-Mini” olarak değiştiren orkestra, bu yıl konserini 28 Ekim Cumartesi günü Zorlu PSM Ana Tiyatro’da verecek.

Oyun yazarı ve tiyatro yönetmeni Özen Yula’nın yönetmenliği, Hasibe Eren’in naratörlüğü ve Banu Demir’in koreografisiyle hazırlanan konser, çocukları sihirli bir klasik müzik yolculuğuna çıkaracak. Küçük müzikseverler; Rossini, Debussy, Mozart, Wagner, Liszt ve Çaykovski gibi büyük bestecilerin dünyaca bilinen birbirinden güzel eserlerini anlatım, dans ve ışık oyunları eşliğinde dinleyecekler. Beşiktaş Belediyesi Çocuk Korosu da Tekfen Filar-Mini’nin davetlisi olarak konserde sürpriz parçalarla yer alacak.

5-10 yaş arasındaki çocuklara tavsiye edilen konserin biletleri Biletix’ten temin edilebilir.