Geleneksel Fransız şansonlarını pop, blues ve caz tınılarıyla buluşturarak özgün bir tarz yaratan Patricia Kaas, 26 Ekim Perşembe akşamı Atlantis Yapım işbirliğiyle Zorlu PSM Ana Tiyatro’ya konuk oluyor. 

Fransa’nın Lorraine bölgesinde doğan Patricia Kaas, profesyonel müzik kariyerine 13 yaşında Almanya’da sahne aldığı bir gece kulübünde başladı. Orada edindiği bağlantıların da yardımıyla Gerard Depardieu müzisyene sponsor olmayı kabul etti ve Kaas’ın yükselişi böylece başlamış oldu.

Amerikan ve İngiliz kültürünün baskın olduğu müzik dünyasında şöhret basamaklarını Fransızca şarkılarla tırmanmayı başaran müzisyen, 1985 yılında ilk single’ı “Jalouse”u yayınladı.

1990 yılında uluslararası piyasalarda kendisine ün kazandıran albümü Scene de Vie’nin ardından 2002’de ilk İngilizce albümü Piano Bar by Patricia Kaas’ı piyasaya süren Patricia Kaas, Avrupa, Asya ve Amerika’da milyonlar tarafından dinlendi.

Müzisyenin 2011 yılında yayımlanan L’Ombre de ma Voix isimli otobiyografisi, altı dile çevrilerek büyük ses getirdi. Ünlü Fransız sanatçı Edith Piaf’ın şarkılarını başarıyla seslendirdiği tribute albümü Kaas Chante Piaf’ı 2012 yılında müzikseverlerle buluşturan Patricia Kaas, kariyeri boyunca birçok prestijli ödüle layık görüldü.

Konser biletlerine www.zorlupsm.com, Biletix adreslerinden ve Zorlu PSM gişelerinden ulaşılabiliyor.