Dinamik ve yenilikçi programlarıyla İstanbul’u kültür sanat alanında uluslararası bir buluşma noktası haline getiren İş Sanat, 7’den 70’e her zevke hitap eden 18. sezonuna Kasım ayında merhaba diyor. Biletleri 12 Ekim’de satışa çıkan etkinlikler, Mayıs sonuna dek sürecek ve konserler geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 20.30’da başlayacak.

Sanat tutkunlarının heyecanla beklediği yeni sezon 3 Kasım‘da Eivind Gullberg Jensen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konseri ile başlayacak. Soprano Mari Eriksmoen ile birlikte İş Sanat’ın Parlayan Yıldızlar serisindeki performanslarıyla hafızalarda yer eden genç sanatçılar Umut Sağlam (çello) ve Yiğit Karataş (keman) açılış konserinin solistleri olacak.

Hemen ardından sahneyi dans dünyasının süperstarı Carlos Acosta’nın yepyeni topluluğu Acosta Danza alacak. Topluluk, Saddler’s Wells’teki prömiyerlerinin ardından 6- 7 Kasım tarihlerinde iki gece üst üste sergileyeceği gösteriler ile İstanbullu dans severler ile buluşacak.

Acosta Danza

Müzikle edebiyatın iç içe geçtiği dinleti serisi 13 Kasım‘da Nâzım Hikmet şiirleri ile başlayacak. Duayen oyuncular Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek’in seslendireceği dizelere Vedat Sakman da gitarıyla ve besteleriyle eşlik edecek.

Sahneyi 23 Kasım‘da Grammy ödüllü İsveçli besteci ve şarkıcı Lisa Ekdahl devralacak. Diskografisine sığdırdığı 10 albüm ile platin satış rakamlarına ulaşan sanatçı, İstanbullu hayranları için pop, caz ve bossa nova janrında şarkılar seslendirecek.

Lisa Ekdahl

26 Kasım‘da İş Sanat miniklere rezerve… Geçtiğimiz yıl kapalı gişe oynayan, sevilen oyuncular Tuba Ünsal, İbrahim Selim, Ata Berk Mutlu, Sercan Badur, Yeliz Kuvancı ve Hayal Köseoğlu’nun yer aldığı Fantastik Hikâyeler Makinesi tüm meraklı çocukları mucitlerin maceralarla dolu dünyasına götürecek.

Fantastik Hikâyeler Makinesi

Kasım ayının son konseri ise sevilen sanatçı Mehmet Erdem’den olacak. Sanatçı, Kulislerden Şarkılar ismini verdiği özel projesinde, Çalgı Çengi, Polis, Leyla ile Mecnun gibi birçok film ve diziye bestelediği eserleri oyuncu dostları ile birlikte seslendirecek. Sürprizlerle dolu bu konseri kaçırmak istemeyenlerin ajandalarına not düşmesi gereken tarih 30 Kasım.

Bilet satış noktaları: İş Sanat Ana Gişe – 0212 316 10 83 / Biletix – 0216 556 98 00