Kadıköy’ün avangard işler üreten kara kutu (blackbox) tiyatrosu Küçük Salon, iki yeni oyunu tiyatroseverlerle buluşturuyor.

Angina Pektoris*

Özgün ve genç bir metin olan Angina Pektoris, iki kişilik 50 dakikalık soluksuz bir performans. Yazamayan yazar, varlıkla yokluk arasında sendeleyen kahramanlar, tuhaf karakterler, karar verilememiş türler, değişken konular, bozulan biçimler… Kaygan zeminin çarpıntılı, alaycı birazcık da hüzünlü hikâyesi.

Oyunun yazarı Çağıl Tekten. Yönetmenliğini Emre Tandoğan, kostüm tasarımını Elif Arman, reji asistanlığını Yunus Emre Can üstleniyor. Sahneyi Atakan Yılmaz ile Çağıl Tekten paylaşıyorlar. Ayrıca oyunun afişi Lübnanlı sanatçı Naji Chalhoub’a ait.

Var olma çabasını sade bir dille anlatan absürt metin ile dinamik rejinin birleşimini oyuncuların birbiriyle olan uyumu tamamlıyor.

“- Farkında mısın?
– Yoo, ben hiçbir şeyin farkında değilim. Zihnim yok gibi. Sadece şeyi hatırlıyorum; bir yerden geliyordum ve başka bir yere gitmem gerekiyordu…Ya da onun gibi bir şey.
– İşte,tamam.”

Ekim sonunda seyirciye merhaba diyen oyunu şu tarihlerde Küçük Salon’da izleyebilirsiniz:
8-18-24 Kasım – 20:30
2-6-16-20 Aralık – 20:30

*Angina Pektoris: Kalp spazmı;göğüste ağrı,sıkışma ve baskı hissi.

Otomatik Portakal

Antony Burgess’in aynı adlı kült romanından uyarlanan (Emre Tandoğan) oyunda Emir Özden, Efe Akercan, Güneş Seven rol alıyor. 100 dakika, iki perde olan oyun +18 ibaresi içeriyor; ancak oldukça keyifli ve cüretkar olan rejide her şey kararında. Yönetmenliği Emre Tandoğan’a, dekor ve kostüm tasarımı yine Elif Arman’a ait. Asistanlığını Özlet Ezgi Çelebi ve İlayda Altınbağ üstlenmiş.

“Karanlığın gece ve gündüz geçişi ile bir ilgisi yoktur. Yaşanan her devir, geçmişin travmalarından doğan neslin kendi etrafındaki devinimidir. Süre giden döngünün içinde denk gelen zamana hakim olan otoritelerin neyi, niçin, kime uygun gördükleri ise her zaman değişir. Tekerleğin dönüşü gibi… Yön değişir ama hareket aynıdır. Sistemlidir. Çamurlu yahut kuru, çok kuru. Bu bir karabasandır.”

Genç enerjisi yüksek ve başarıyla sahnelenen oyunu Küçük Salon’da izleyebileceğiniz tarihler:
10-16-25 Kasım – 20:30
1-9-14-22 Aralık -20:30

Her iki oyun için de biletler Biletix ve Küçük Salon gişeden temin edilebilir.

Küçük Salon hakkında…

Küçük Salon, Kadıköy-Bahariye’de. 35 kişilik seyirci kapasitesiyle ve değişken blackbox sahne yapısıyla her sezon takipçilerine, yeni deneyimler sunuyor. Küçük Salon ile henüz tanışmadıysanız, bu sezon başlangıç yapın. Ayrıntılı bilgi ve oyunlardan haberdar olmak için:

https://www.facebook.com/KucukSalon/
https://www.instagram.com/KucukSalon/
https://twitter.com/KucukSalon

Ana görsel, Angina Pektoris oyunundan…