Boğaziçi Üniversitesi’nin sinema salonu SineBU’da Aralık ayında Türkiye sinemasından üç, dünya sinemasından beş film ile gösterimlerine hız kesmeden devam ediyor. 

SineBU’da Aralık’ın ilk haftasında Kare ve Kutsal Geyiğin Ölümü kaçıranlar için tekrar seyirciyle buluşacak; bir diğer vizyona girecek olan film Semih Kaplanoğlu’nun Altın Ayı ile bitirdiği serisi Yumurta, Süt ve Bal’dan 7 yıl sonra yaptığı ilk film Buğday izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Aralık’ın ikinci haftasında sinemaseverler, 32. Venedik Film Festivali eleştirmenler haftasında dünya prömiyeri yapılan filmin gerçekçilikten şiirsel gerçekçiliğe evrilen anlatımıyla övgü alan film Körfez ve Fikret Reyhan’ın ilk uzun metrajlı filmi, İstanbul Film Festivali ve Moskova Film Festivali’den ödülle dönen Sarı Sıcak‘la buluşacak.

SineBU’nun Aralık ayı boyunca sinemaseverlerle buluşturacağı diğer yapımlar arasında; yönetmenliği George Clooney tarafından üstlenilen, ilk gösterimi Venedik’te olan film, kara komedi ve dönem filmi kelimeleriyle anlatılan film Suburbicon ve Cannes 2017’de yarışan film, yönetmen Godard ve eski aşkı arasındaki anılardan yola çıkarak yazılmış bir film olan Godard ve Ben, New York Film Festivali kapanışında gösterime giren Woody Allen imzalı Dönme Dolap yer alıyor.

Detaylı bilgi için: sinebu.boun.edu.tr