Geçtiğimiz yıl ilk defa gerçekleşen ve müzikseverlere seslerarası bir deneyim sunarak, yepyeni bir festival deneyimi yaşatan MIX Festival’in ikincisi, 15-16 Aralık tarihlerinde düzenleniyor. 

MIX Festival, konserler haricinde plak pazarı, bit pazarı, atölyeler ve sessiz partinin yer alacağı farklı etkinlikler de sunacak.

Uluslararası deep house ve techno sahnesinin kusursuz parçalarıyla ün salan Berlinli DJ ve prodüktörü Claptone, 16 Aralık’ta MIX Festival’in konuğu olacak.

70’li yıllarda protest müziğin bayrak isimlerinden olan Selda Bağcan ile İsrailli surf rock ekibi Boom Pam ve dubstep’in dikkat çeken dörtlüsü Modestep, canlı performanslarıyla festival sahnelerini renklendirecek.

15 Aralık’ta festivallerde verdiği konserlerle yurtdışında rüzgâr gibi esen Selda Bağcan’ın Boom Pam ile gerçekleştireceği performansın yanı sıra Mali’ye özgü geleneksel müzikleri blues elementleriyle harmanlayan, Batı ve Afrika kültürünü usta bir yorumla birleştiren Ali Farka Toure Band ve Terekaft sahne alacak.

Doğu ve klasik Batı müziğini birbirine yaklaştıran yorumları ve eserleriyle Dagamba; İngiliz rap sanatçısı Donae’o; İsrail müzik sahnesinin dikkat çeken diğer grubu Dudu Tassa & The Kuwaitis; elektronik müziğin Fransa’daki temsilcilerinden Jacques; Türkçe saykodelik müziğe getirdiği benzersiz yorumla Kabus Kerim; son dönemlerdeki çalışmalarıyla beğeni toplayan Manuş Baba; Türk funk müziğinin öncülerinden Mustafa Özkent; alternatif sahnenin en çok konuşulan gruplarından Son Feci Bisiklet ve Belçikalı indie pop grubu SX, 15 Aralık’ta MIX Festival’e konuk olacak diğer isimler arasında.

Electro Deluxe’ten The Wedding Present’a uzanan müzik ziyafeti…

Festivalin ikinci günü 16 Aralık’ta, Dubstep’in öncülerinden, güçlü ve dinamik performanslarıyla dikkat çeken dörtlü Modestep; acid jazz ve funk’ı fusion, hip-hop ve nu jazz ile buluşturan Fransız grup Electro Deluxe ve İngiliz indie rock topluluğu The Wedding Present MIX sahnesinde olacak.

Yerli müzik sahnesinden ise festivalde yer alacak isimlerin arasında müziğin bilindik sınırları, tarzları ve kuralları dışındaki yorumcu, besteci ve söz yazarı Cem Adrian; elektronik müziğinin temsilcilerinden Akın Sevgör; techno performansları ile dikkat çeken DJ Ferhat Albayrak; ülkemizdeki elektronik müzik çalışmalarının öncüsü, 1950’lere dayanan bir geçmişi olan Gökçen Kaynatan & Elektronikleri; İstanbul çıkışlı synthpop grubu Jakuzi; en deneyimli DJ’lerden Mabbas; Sulukule çıkışlı rap ekibi Tahribad-ı İsyan ve ülkemiz indie/dream pop’unun dünyadaki temsilcisi The Away Days var.

16 Aralık’ta Belçikalı elektronik rock grubu Goose; sıradışı vokaliyle Ladino sanatçısı Mor Karbasi; post-punk grubu Motorama; çarpıcı şarkı sözleriyle ilgi gören She Drew the Gun ve techno/elektronik müzik ikilisi Slam de Zorlu PSM’de müzikseverlere tadına doyulmaz bir bir müzik ziyafeti yaşatacak.

 

MIX Festival’in biletlerine  www.zorlupsm.com, Biletix ve Zorlu PSM ana gişesinden ulaşılabiliyor.