İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali, 2018 yılında 25. yaşını kutlamaya hazırlanıyor. Festivalin 25. Yıl özel sürprizlerinin yeni konuğu “Lost On You” şarkısıyla dünya çapında tanınan, şarkıcı, söz yazarı ve müziğin asi sesi Laura Pergolizzi, namı diğer LP olacak.

LP, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın Pasion Turca işbirliğiyle düzenleyeceği iki özel konserde, Ankara ve İstanbul’daki hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. LP, 31 Mart Cumartesi akşamı Ankara Congresium’da, 1 Nisan Pazar akşamı ise Zorlu PSM Ana Tiyatro’da Türkiye’deki ilk konserlerini verecek.

Fotoğraf: Michael Comte

Müzik dünyasının yıldız isimleri Rihanna, Cher, Backstreet Boys, Cher Lloyd ve daha birçokları için hit şarkılar yazan LP, 2014 yılında ilk büyük çıkışını Forever For Now adlı albümü ile yaptı. Albümdeki “Into The Wild” adlı parça ile dünya çapında reklam kampanyalarına fon müziği oldu.

Dünyanın en ünlü müzik festivallerinde ve daha pek çok yerde izleyici kitlesini parçaları ve sesiyle peşinden sürükleyen LP, 2016’da Vagrant Records etiketiyle “Death Valley”yi dinleyicisiyle paylaştı. Albümde yer alan, bir dinleyenin bir daha aklından çıkaramadığı “Lost On You” şarkısı, YouTube’da 170 milyon, Spotify’da 80 milyon dinlendi.

“Şarkılarımda kendiliğinden ortaya çıkan, seyircilerin bam teline dokunan bir ‘hayata tutunmuşluk’ güdüsü var. İnsanlara, istedikleri şeyi kendi doğrularıyla yapmanın mümkün olduğunu göstermek istiyorum,” diyen LP, İtalya’da üç platin; Fransa, Polonya ve Almanya’da platin ve İsviçre’de altın plak aldı. “Muddy Waters” başlıklı parçası, Orange is the New Black dizisinin 4. sezonunun zirve sahnesini akıllara kazıdı.

Laura Pergolizzi Ankara ve İstanbul konserlerinin biletleri 15 Aralık Cuma günü 10.30’da satışa çıkacak.