Pınar Bulut ile “Senaristin Yolculuğu: Sanatı Kariyere Çevirmek” 

İkimizin Yerine, Ezel, Suskunlar, 20 Dakika gibi çok sevilen ve dikkat çeken film ve dizilerin senaristi Pınar Bulut’tan senaryo yazarlığı atölyesi başlıyor. 27 Aralık Çarşamba günü başlayacak
“Senaristin Yolculuğu: Sanatı Kariyere Çevirmek” başlıklı atölye; temel senaristlik bilgisi ve anlayışı vermek, bir meslek olarak senaristliği sanatsal bir yerden başlayarak profesyonel bir noktaya ilerletmek üzere tasarlandı.

Sami Berat Marçalı ile “Oyun Yazmak ve Yönetmek” 

Kabileler, Tac’ın Nöbetçileri, İstila! ve Yuva-Home oyunlarının yönetmeni Sami Berat Marçalı ile “Oyun Yazmak ve Yönetmek” Atölyesi 5 Şubat Pazartesi günü başlıyor. Atölyede; bir oyun nasıl yazılır, nasıl yönetilir, kendi yazdığımız bir oyunu yönetmeyi nasıl beceririz sorularına yanıt aranacak.

Yönetmen Sineması İncelemeleri – Theodoros Angelopoulos

Sinema, müzik ve fotoğraf tutkunu, yazar Neşet Kutluğ, TOY İstanbul’da gerçekleştirdiği “Yönetmen Sineması İncelemeleri” başlıklı atölyelerde; her iki ayda bir farklı bir yönetmene odaklanıyor. Kutluğ ikinci oturumu 27 Ocak’ta gerçekleşecek atölyede bu defa, komşu Yunanistan sinemasının büyük yönetmeni Theodoros Angelopoulos’u mercek altına alan bir yolculuk sunuyor.

Atölye içerikleri ve ayrıntılı bilgi için: www.toyistanbul.com