Dünyaca ünlü sinema oyuncusu, senarist ve yazar Ethan Hawke, Doğan Novus etiketiyle yayımlanan “Şövalyeliğin Kuralları” isimli kitabıyla hayatı bir şövalye gibi yaşamanın sırlarını anlatıyor.

Dünyaca ünlü oyuncu Ethan Hawke’dan şövalyeliğin, zarafetin, inanç ve sevginin hikayesi… Hawke, ailesinin geçmişinden yola çıkarak gerçek bir şövalye nasıl olunur sorusunun cevabını veriyor.

Şövalye Thomas Hawke savaştan sağ dönemeyeceği korkusuyla çocuklarına hayatın anlamı ve güzellikleri hakkında yol gösterici bir mektup bırakmaya karar verir…  Bu uzun mektup hem onun kendi şövalye olma hikâyesini anlatır hem de gerçek bir şövalye nasıl olur sorusunun cevabını verir…

Çünkü şövalye olmak sadece savaşa gitmek demek değildir…

Bir şövalye hakikati savunmaz; hakikatin içinde yaşar ve hakikat onu savunur…

Yalnızlık… Tevazu… Şükran… Gurur… Yardımlaşma… Dostluk… Bağışlayıcılık… Dürüstlük… Cesaret… Zarafet… Sabır… Adalet… Cömertlik… Disiplin… Adanmışlık…  İnanç ve sevgi…

İşte şövalye olmanın kuralları…

Yazar hakkında

Ethan Hawke sinema oyuncusu, senarist ve yazar. 1970’te Teksas’ta dünyaya geldi. Senaryo yazarlığı ve oyunculuk alanında dört kez Oscar’a aday gösterildi. Ölü Ozanlar Derneği, Gerçekler Acıtır, Gattaca, İlk Gün, Richard Linklater’in Gün Doğmadan üçlemesi ve Çocukluk filmlerinde rol aldı. Ethan Hawke, dört çocuğu ve kitap illüstratörü olan eşi Ryan Hawke ile Brooklyn’de yaşıyor.