İDSO Yeni Yıl Konseri 29 Aralık Cuma akşamı Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek. Konserle birlikte izleyiciler, Türk ve dünya sahnelerinde çok başarılı olmuş Anatolian Sopranos grubunun profesyonel sanatçılarıyla unutulmaz bir akşam yaşayacak.

Saat 20.00’da başlayacak konseri Orkestra Şefi Antonio Pirolli yönetecek. Konserde solist olarak Anatolian Sopranos grubu sanatçılarından Esin Talınlı, Çiğdem Önol ve Funda Saltaş yer alacak. Programda seçkin aryalar ve türküler sanatseverlerle buluşacak.

Anatolian Sopranos

Anatolian Sopranos Hakkında

Anatolian Sopranos, opera sanatının ve çoksesliliğin daha geniş kitlelere ulaşması amacı ile kurulmuş bir topluluktur. Her biri farklı renklerden oluşan bu üç güzel sesin sahipleri Türkiye ve dünya sahnelerinde çok başarılı olmuş sanatçılardır. En önemli amaçları  çocuklar, gençler, geniş halk kitlelerine çoksesli müziği sevdirmek; onları opera sanatının zengin ve eşsiz repertuarı ile tanıştırmaktır.

3 sopranonun sanatseverlerle ilk buluşması Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde yapılan Gala Konser ile olmuştur. Türkiye’nin birçok şehrinde, beldelerinde, üniversitelerinde, festivallerde ve yardım derneklerinde konserler vermiş olup birçok televizyon programında da konuk olmuşlardır. Repertuarlarını sürekli yenileyerek ve seyircisinden aldığı büyük destek ile konserlerine devam etmektedir.