Birçok Avrupa ülkesini ve Amerika’yı da kasıp kavuran Taj Express, Zorlu PSM’de Bollywood’un kapılarını aralamaya hazırlanıyor. Bir insanın tutkusunu ve başka bir insanın dehasını konu alan müzikal, dünyanın en üretken film endüstrisinin sırlarını ve sihirlerini sahneye koyuyor.

Yönetmenliğini Bollywood’un ünlü ismi Shruti Merchant’ın üstlendiği prodüksiyonun baş döndüren koreografisi ise başarısı birçok ödülle taçlanan Vaibhavi Merchant’a ait. Bu renkli şova, Akademi Ödüllü besteci A.R. Rahman’ın eserlerinin yanı sıra Hindistan’ın dikkat çeken bestecileri Salim & Sulaiman Merchant ve Monty Sharma’nın da parçaları eşlik ediyor.

Bollywood Party – DJ Ravish & Durga Bollywood Dans Kumpanyası // 26 Ocak // Studio // 22:30

Hindistan’ın en iyi genç DJ’leri arasında gösterilen DJ Ravish, EDM ve Desi’yi buluşturduğu sürprizlerle dolu setiyle Zorlu PSM Studio’da unutulmaz bir gece yaşatacak. Hint kültürüne ilgi duyanların yanı sıra dans etmeyi ve yeni kültürler tanımayı seven herkes için eşsiz bir fırsat olan bu partiye, 20 kişilik dansçı kadrosuyla pek çok festivalde unutulmaz performanslara imza atmış yerli Hint dans grubumuz Durga Bollywood Dans Kumpanyası da danslarıyla renk katacak.

Taj Express Bollywood Dans Atölyesi // 24 & 26 Ocak // Sky Lounge // 13:00

24 ve 26 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek atölyelerde, müzikalin başrol oyuncuları Hiten Shah ve Tanvi Patil, Taj Express müzikalinin en popüler performanslarından Mast Kalandar’ın koreografisini öğretecek. Atölyelerde Bollywood danslarının temel figürleri, müzikalin koreografı Vaibhavi Merchant tarafından hazırlanan koreografi eşliğinde çalışılacak.

Hindistan’dan Dünyaya Yayılan Bir Kültür: Yoga // 25 Ocak // Meydan Fuaye // 19:00

Zorlu PSM’ye Hindistan’ın renkli ve sofistike kültürünü taşıyacak bu etkinlikte katılımcılar, İstanbul Yoga Merkezi ve Purnam Yayınları’nın kurucusu, aynı zamanda Hindistan’daki Swami Vivekananda Yoga Üniversitesi’nin Türkiye temsilcisi Ayça Gürelman ile yoganın temel felsefesi üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirecekler. Yoga bilgisi ve deneyimi gerektirmeyen çalışmada eğitmen Hande Dane, sandalyelerden kalkmadan yapılabilecek basit yoga ve nefes uygulamalarını da katılımcılarla paylaşacak.

Birbirinden etkileyici dansçılarıyla, sıradışı figürleriyle ve eşsiz müzikleriyle Zorlu PSM’yi renklendirecek Taj Express’in, dans atölyesinin ve Bollywood partisinin biletleri, www.zorlupsm.com, Biletix ve Zorlu PSM gişelerinde satışta.