Türkiye’nin ilk ve tek dizi kültürü dergisi Episode, yeni sayısıyla tüm Türkiye’de satışta. Yabancı bölümü, distopya ve bilimkurgu dizilerine ayrılan derginin 9. sayısında Yerli kapakta Birce Akalay yer alıyor…

The Handmaid’s Tale, Black Mirror, The Walking Dead, The 100… Bitenler, yeni sezonu beklenenler ve yayın tarihi bekleyen yeni projeler… İzlemekten kendimizi alamıyoruz ama izlerken içimiz kararıyor, izledikten sonra da ağır duygudan, belki biraz korkudan hemen kurtulamıyor ve sorguluyoruz: Gelecek bu kadar karanlık mı?

İşte bu temel sorudan yola çıkan Episode Dergi, yeni sayısında son yıllarda yükselişte olan distopya ve bilimkurgu dizilerini kapağına taşıdı. Deniz Turgay, Doruk Tatar, Esra Koçak, Ezgi Özcan ve Onur Bayrakçeken; son yıllarda öne çıkan distopya ve karanlık diyebileceğimiz bilimkurgu dizilerini, distopyanın kökenini ve bugününü ayrıntılarıyla yazdı.

Alba Flores

Alba “Nairobi” Flores, Episode’da

La casa de papel‘in yıldızı “Profesör” Alvaro Morte ile Türkiye’deki ilk özel röportajı, kardeş dergimiz 221B için gerçekleştirmiştik. Dizinin Nairobi’si Alba Flores ise, Episode’un konuğu oldu.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde yeni sezonu yayınlanan Jessica Jones’un oyuncuları Eka Darville ve Rachael Taylor, Melike Karakartal’ın sorularını yanıtladı.

Ayrıca Kaya Heyse, 11 Eylül saldırılarına giden yolu anlatan başarılı drama The Looming Tower, Levent Tanıl, Breaking Bad‘den doğup kendi yolunu çizen Better Call Saul, Didem Tekeli,
Viceland TV’de yayınlanan Hate Thy Neighbour, Burcu Babal, Kore dizisi Prison Playbook,
Fantastik Cadde, bilimkurgu odaklı çizgi romanlar ve N’oluyo TV’den Nida Fındık, kulaktan kulağa yayılan dizileri anlattığı yazılarıyla Episode’un yeni sayısında yer aldı.

Birce Akalay ile…

Yerli bölümü de zengin içeriğiyle dikkat çekiyor. Kapakta, Birce Akalay var. Siyah Beyaz Aşk‘ın yıldızı, çocukluğunda başlayan bale ve tiyatro eğitimini, 10 yıldır kesintisiz devam eden ekran macerasını, canlandırdığı karakterleri ve önümüzdeki yıllara dair hedeflerini Özlem Özdemir’e anlattı.

Yakın zamanda final yapan Puhu TV’nin ilk dizisi Fi‘nin yönetmeni Mert Baykal ve idari yapımcısı Tolga Afşin Kaya da yeni sayının konukları arasındaydı. İkili, Ezgi Özcan’ın sorularını yanıtladı.

Can Okan

Sektörde 26. yılını süren Inter Medya’nın kurucusu ve CEO’su Can Okan, yerli dizilerin yurtdışı satışına dair önemli notlarıyla Episode’un yeni sayısında.

Onur Saylak’ın yönettiği, Hakan Günday’ın yazdığı Şahsiyet‘in müziklerini yapan Güntaç Özdemir ve Sertaç Özgümüş ise, Yasemin Şefik’in konuğuydu.

9. sayı yine dolu dolu

Yeni sayıda Jet Sosyete‘nin İlayda’sı Deniz Cengiz’le Ufak Tefek Cinayetler‘in İlhan’ı Alican Aytekin de röportajlarının yanı sıra Zeynep ve Mert Gürer’in dizilerdeki ürün yerleştirme kavramını mercek altına aldığı yazısını da bulacaksınız.

Episode Dergi’nin yeni sayısı, tüm Türkiye’de satışta. Dergiyi gazete bayileri, kitapçılar ve süpermarketlerle Dergilik, Dmags ve Magzter uygulamalarında bulabilirsiniz.

Online sipariş için adres: dukkan.mylosyayingrubu.com