Kadıköy Belediyesi tarafından Süreyya Operası Sahnesi adıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Arkas Trio, 23 Nisan Pazartesi günü Kadıköy’ün 80 yıllık tarihi Süreyya Binası’nda konser verecek.

Arkas Holding tarafından kurulan Arkas Trio, ülkemizde yetişen ve kendi kuşaklarının en iyi sanatçıları olarak tanınan, uluslararası yarışmalarda dereceler ve özel ödüller kazanan keman solist sanatçısı Tuncay Yılmaz ve piyano solist sanatçısı Emre Elivar ile Uluslararası Çaykovski Yarışması’nda birincilik kazandıktan sonra dünyaca tanınan Alman çello solisti Gustav Rivinius’tan oluşuyor.

Farklı ve tematik projelerin içinde yer almayı ilke edinen dünya çapında sanatçılardan oluşan Arkas Trio, Süreyya Operası’nda vereceği konserde Franz Schubert Piyanolu Trio No. 1 Op. 99-D898 ve Camille Saint-Saëns Piyanolu Trio No. 2 Op. 92 eserlerini yorumlayacak.

Saat 20.00’da başlayacak konserin biletleri Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesinden ve kkm.kadikoy.bel.tr internet sitesi üzerinden satın alınabiliyor.

Nisan ayı sonunda, A.K. Müzik tarafından Arkas Trio’nun ilk kayıtları “Double CD” olarak raflardaki yerini alacak…