Kült yazar Sör Terry Pratchett’ın kaleme aldığı DiskDünya serisinin 14. kitabı “Hanımlar ve Beyler” ilk kez Türkçede! Tüm dünyada hayranları bulunan serinin yeni kitabı, Türkiye’deki okurlar ile Delidolu Yayınları etiketiyle buluşuyor.

Dünya çapında 85 milyonun üzerinde satan “DiskDünya” serisinin 14.; “Cadılar” alt dizisinin de 4. kitabı olan Hanımlar ve Beyler, Delidolu Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. Serinin ilk 13 kitabından sonra Türkiye’deki hayranlarının merakla bekledikleri Hanımlar ve Beyler yine okurlarına epik bir macera sunuyor.

Kitap, Lancre Krallığı’nın üç ünlü cadısının elflerle mücadelesini konu ediniyor.

Lancre Krallığı’nda üç cadı yaşar: Biri uzun boylu, aksi ve koca burunludur; diğeri tek dişi kalmış yuvarlak ve rahat bir yastık gibidir; sonuncusuysa genç, duygusal ve oldukça… eh, duygusaldır. Ve şimdi, bu duygusal cadının düğününün arifesinde, fazlasıyla haşin olaylar gerçekleşmek üzere; zira düğün listesinde, davetsiz misafirler var: elfler. Fakat bu elfler, gerçek elfler. Uzun kulaklı, güzel güzel göz süzen, çekici varlıklar değil; kötücül, manipülatif, tahakkümsever… Ve onlarla mücadele etmek için, zihninizin açık olması şart!

Başta Bir Yaz Gecesi Rüyası olmak üzere Shakespeare’in ölümsüz eserlerine bolca atıfta bulunan Hanımlar ve Beyler, Terry Pratchett’ın mizahtan beslenen komik anlatımıyla yoluna kaldığı yerden devam ediyor.

Niran Elçi’nin pürüzsüz Türkçesi ve Delidolu’nun özenli baskısıyla Türkiye’deki okurlarının karşısına ilk kez çıkan Hanımlar ve Beyler, bu amansız serüvende yepyeni bir perde açıyor.

“Ölmeyen şey yaşayamaz. Yaşamayan şey değişemez. Ve değişemeyen şey, öğrenemez…”

“Komedi, romantizm, merak, aksiyon ve hatta dehşet! Hanımlar ve Beyler, DiskDünya’nın en ‘soylu’ kitaplarından biri…” sfreviews.net