Farklı geçmişlerimizden, henüz yaşamadığımız geleceğimizden ve şimdiki kimliklerimizden bağımsız, bir festival tadında oradaydık. Biz neden orada ve bir arada olduğumuzun farkındaydık ama orada olmayan birilerine göre belki de bizler farklıydık.

İşte biz, bu birbirinden farklı görünen ama bir o kadar birbiri gibi düşünen insan sıfatlarımızla, huzur içinde doğaya karışan, yer ile gök arasında yol gibi uzanan bir ağacın üzerindeki deniz kabukları gibiydik. Ve tıpkı onlar gibi, hayal gücümüzün bembeyaz kabukları altında toplanmış, birbirlerini tamamlayan rengârenk ruhlardık.

Aynı geçmişten örmüştük geleceğimizi, kimliğimiz yoktu, adımızı aldığımız derin maviliklerden çok ama çok uzaktaydık. Neden burada ve bir arada olduğumuzun farkındaydık, fakat bizden beklenen yerde durmadığımız için belki de biz farklıydık.

İşte biz, bedenen birbirinin aynı göründüğü kadar farklı ruhlara sahip, aynı yolun yolcusu bir grup deniz kabuğuyduk, doğa içinde huzuru bulmaya, bir nefes molası vermeye gelen insanlar gibiydik.

Ve tıpkı onlar gibi içimizdeki çocuk saflığıyla, mavi kokan hayallerimizle, görmesek de denizi tüm derinliğiyle hissedebiliyorduk.

Biz bir ağaç kabuğunda, bir arada huzurlu olan ve birlikte güçlü duran deniz kabuklarıydık. Bu yaşımıza kadar mavi denildiğinde gökyüzü, ağaç denildiğinde gurbet geldi aklımıza bizim. Hiçbir zaman yalnız kalmayacak kadar şanslı,  denizi hiç görmemiş kadar da şanssızdık.

Kimimiz doğduğundan, kimimiz ise yeniden doğduğuna inandığından bu yana gücünü aldığımız başka bir dünya hayallerine ulaşmaya çalışan insanlardık biz. Ne zaman doğduğumuzdan bağımsız, bu yaşımıza kadar deniz denildiğinde mavi, mavi denildiğinde umut geldi aklımıza bizim. Ve her birimizin elinde farklı renkler, el ele vererek gökyüzünü umuda boyadık.

İster yolunu kaybetmiş deniz kabuğu, ister aradığı yolu bulmuş insan olun, birlikte güçlü, bir arada mutlu ve her daim umutlu olun.

Farklı renklerimizle inşa edeceğimiz hayallerimiz için siz de bir tuğla koyun yeter, zaten biz bir araya geldiğimizde her zaman beyaz bir geleceğe uyanır bu dünya.