On yedi yıllık reklam yazarı, Eatravels adlı seyahat ve gezi bloğunun kurucusu ve yazarı, başta Huffington Post olmak üzere çeşitli mecra ve platformlarda yazıları yayınlanan Şölen Yücel’in romanı “Ejderhalar, Filler ve Öpücükler” raflardaki yerini aldı.

Yücel’in gezgin deneyimlerinden yola çıkarak yazdığı roman; İstanbul’dan Phonom Penh’e uzanan binlerce kilometrelik rotada kişisel bir dönüşüm yaşayarak ruhsal özgürlüğünü keşfeden Nisan’ın öyküsünü anlatıyor.

Nisan; çalışkan, evliliği ve kariyerine odaklanmış, içimizden biri. Çoğumuz gibi da o da maddi değerlerin, paranın, marka giysilerin, alkış ve gücün peşinde yıllarını geçirmiş. Ancak hem işinden kovulması, hem eşinin onu aldattığını öğrenmesi yaşamında “sihirli bir deprem” yaratıyor.

Öyle sihirli ki, onu sevginin, paylaşmanın, sadeliğin keşfine götürecek, Delhi, Bombay, Bangkok, gibi Asya kentlerinde bambaşka insanlarla tanıştıracak bir deprem. Nisan, lotus kokulu yollarda bazen farklı yaşamlara yardım eli uzatacak bazen de kendisine kol kanat gerilecektir.

Şölen Yücel

1977 yılında, İzmir’de doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun olduktan sonra, reklamcılık kariyerine başladı. 17 yıl boyunca çokuluslu reklam ajanslarında önce reklam yazarı, daha sonra ise yaratıcı grup başkanı olarak çalıştı. 2015 yılında işinden istifa ederek, tek başına dünya turuna çıktı. Yol boyunca deneyimlerini bloğunda ve Huffington Post gazetesinde paylaştı.

Güneydoğu Asya ve Güney Amerika’yı tek başına, sırt çantasıyla 15 ay dolaştıktan sonra, kısa bir süreliğine Türkiye’ye dönerek, “Korkmadan yürümek… Bir yolculuğun öğrettikleri” adı altında sunumlar yaptı. Gördüğü andan itibaren kalbini kaptırdığı Bali adasında bir süre yaşamak için Endonezya’ya doğru yola çıktı. Şu anda, İstanbul’dayken Bali’yi, Bali’deyken İstanbul’u özlediği için iki arada bir derede yaşıyor.