Tasarım Tomtom Sokakta etkinliği 10-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında “Oyun” temasıyla sanat, tasarım ve alışveriş dünyasını şehrin büyülü dokusunda bir kez daha buluşturacak.

Troy ana sponsorluğunda ve Ford Mustang kategori sponsorluğunda gerçekleşecek etkinlikte; 100 tasarımcı, 50 sanatçı, 20  atölye çalışması ve söyleşiler ile  Kırmızı Bina, Tomtom Garaj, İtalyan Lisesi ve Tomtom Gardens izleyenleri olağanüstü kurgulanmış bir oyun alanının içine sürükleyecek.

Etkinlik için özel olarak düzenlenen Tomtom Kırmızı, bu sene ilk defa kendine has dünyaları  ile illüstratörlere ev sahipliği yapacak. Bahar Korçan kürasyonuyla farklı algıları ve  farklı materyal kullanımları ile  birçok sanatçı ve heykeltraş şaşırtıcı eserlerini sunacaklar.

Söyleşi Atölyeleri bölümünde ise Kezban Bektaş’ın sunduğu Kinesiyoloji ile “Güne Zinde Başla Enerjini Dengele”, Ömer Mutlugün ile “Annem ve Ben Tai Chi Yapıyoruz”, Şah Yaycı ile “Yaşamın Niteliği”, Başak Pelister ile “Lükse Deneyim Tasarımı” ve Dilek Türker ile “Soytariçe, Müzik ve Sohbet” konulu söyleşiler yer alacak.

Ayrıca Tomtom Garaj’ da tasarım dünyasının tüm alanlarından çok özel tasarımcılar bir araya geliyor. Birçok yeni ve özgün marka tanınmış tasarımcılarla beraber ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak.  Tescilli Markalar Derneği’nin geleneksel olarak genç tasarımcılara verdiği TMD ödülleri de yine katılan tasarımcılar arasında yerini bulacak. 

Tasarım Tomtom Sokakta Anneler Günü…

Bu yıl sokak içi yerleşimlerinde özel yeme içme markaları birbirinden özel lezzetlerini Tomtom Kaptan sokak boyunca  katılımcılara sunarken, canlı müzik performansları izleyenlere renkli dakikalar yaşatacak. Sokakta müzik, sokakta lezzet, sokakta oyun..

Anneler Günü’nü Tomtom’un keyifli ortamında kutlamak isteyen ziyaretçiler; Anneler Günü öncesinde farklı fikir ve yaratıcılıkta hediye seçme olanağını yakalarken, bu özel günü de anneler ve çocuklarına özel workshop ve atölyeler ile renklendirebilecek.

Geleneksel TMD Tasarım Ödülleri Sahiplerini Bulacak

Bireysel tasarımcıların yanı sıra perakende sektörünün tasarıma önem veren markalarının da bir araya geleceği etkinlikte, Tescilli Markalar Derneği iş birliğiyle geleneksel olarak gerçekleştirilen ‘Tescilli Markalar Derneği Tasarım Ödülleri’ de sahiplerini bulacak. Bu yıl ödüller en özgün logo, özgün ürün tasarımı ve genç marka olmak üzere üç kategoride verilecek.

Tasarım Tomtom Sokakta etkinliğine; Tomtom Garaj, Tomtom Kırmızı, İtalyan Lisesi, Tomtom Gardens Avlusu, Tomton Kaptan Sokak, Boğazkesen Pop-Up Mağazalar ve bölgenin katılımcı mağazaları ev sahipliği yapacak.

Tasarım Tomtom Sokakta sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek:

www.tasarimtomtomsokakta.org
https://www.facebook.com/tasarimtomtomsokakta/
https://www.instagram.com/tasarimtomtomsokakta/
https://twitter.com/TasarimSokakta