Douglas Preston ile Lincoln Child’dan tüyler ürpertici bir Ajan Pendergast romanı; “Mezarlık Dansı” Artemis Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Ölülerin cinayet işlediği, kadim büyülerin şehri sardığı bu nefes kesen romanda, Ajan Pendergast ve Teğmen Vincent D’Agosta işlenen cinayetlerin ardındaki sırrı çözmek için okurla birlikte zorlu bir yolculuğa çıkıyor.

Kurbanlardan birinin New York Times’ın tanınmış muhabirlerinden William Smithback Jr. olması, kamuoyunun da olaya yoğun ilgi göstermesine neden olurken, polisin bulduğu ipuçları ve görgü tanıklarının ifadesi, katilin cinayetten on gün önce ölmüş biri olduğunu söylüyor.

El altından kendi soruşturmalarını yürüten Ajan Pendergast ve Vincent D’Agosta, kendilerini bir anda hiçbir yabancının içeriden sağ çıkamadığı gizli bir tarikatın sığınağında buluyor. Peki onlar, bu ürpertici dehlizlerden sağ çıkmayı başarabilecek mi?

Arka Kapaktan:

ÖLÜLER, CİNAYET İŞLEYEMEZ Mİ? YA BİR YOLUNU BULURLARSA?

New York Times’ın tanınmış muhabirlerinden William Smithback Jr., Yukarı Batı Yaka’daki evinde uğradığı vahşi bir saldırı sonucu öldürülmüştü. Doğa Tarihi Müzesi’nde arkeolog olarak görev yapan karısı Nora Kelly de aynı saldırıda yaralanmıştı. Görgü tanıklarının saldırgana dair anlattıkları, şüpheye yer bırakmayacak şekilde tek bir kişiyi işaret ediyordu: Aynı binada yaşayan Colin Fearing. Kayıtlara göre on gün önce ölmüş ve gömülmüş bir adam.

Soruşturmayı resmi olarak Teğmen Laura Hayward yürütüyor olsa da, Pendergast ve Teğmen Vincent D’Agosta da el altından kendi özel araştırmalarını yapıyor, gerçeğe ulaşmak için alışılmışın dışında yollara girmekten çekinmiyorlardı. Bu karmaşık yol, onları Manhattan’da, varlığını hayal bile edemeyecekleri bir yere götürecekti. Hiçbir yabancının içeriden sağ çıkamadığı gizli, toplumdan ayrışmış bir Obeah ve voodoo tarikatına.

“Dâhiyane.” –Entertainment Weekly

“Hızlı, çarpıcı ve acımasız bir aksiyon.” –Kirkus Reviews