Birçok kitabı New York Times bestseller’ı olan “Cerrah”ın yazarı Tess Gerritsen’den yine soluk soluğa, müthiş bir roman. Rizzoli & Isles serisinin üçüncü kitabı olan “Günahkâr” Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

Graystones Manastırı’nın dış dünyaya kapalı duvarları arasında bir felaket yaşanır. Genç rahibe Camille öldürülmüş, rahibe Ursula ise ağır yaralanmıştır.

Manastırda yaşayan iki rahibenin neden öldüresiye dövüldüğü anlaşılamadığı gibi, katilin içeriye nasıl girebildiği de bilinmez.

“Gerritsen’in insan davranışının en karanlık ve korkutucu derinliklerine inebilen bir hayal gücü var.” Chicago Tribune 

“Karanlık duygular ve tehlikeli sırlar bu tüyler ürpertici romana sızmış. Gerçek bir ustadan bir başka irkiltici hikâye.” Romantic Times (Top Pick)

“Gerritsen her kitabında daha da iyi. Günahkâr müthiş bir tempoyla, tek kelime ziyan etmeden ilerliyor.” Drood Review of Mystery

“Kendinden emin, detayları zengin.” Publishers Weekly

“İyi yazılmış ve eğlenceli.” News Tribune 

Yazar Hakkında

Tess Gerritsen ABD’nin San Diego kentinde doğdu. Stanford Üniversitesi’nde antropoloji konusunda lisans yaptı, California Üniversitesi’nden tıp diploması aldı. New York Times’ın çok satanlar listesine giren Hasat’la dünya çapında başarı kazandı.

Yazarın Kemik Bahçesi, Mefisto Kulübü, Cerrah, Ruh Koleksiyoncusu, Buz Gibi Soğuk, Sessiz Kız, Kayıp Kızlar, Çırak, Bir Sırrım Var adlı romanları ve Ucubeler adlı öyküsü Doğan Kitap tarafından yayımlandı ve büyük okur kitlelerine ulaştı.