Salon, sezonun son konserinde 29 Mayıs Salı akşamı ABD’li elektronik pop ikilisi Sylvan Esso’yu ağırlayacak.

Indie-folk grubu Mountain Man üyesi Amelia Meath ve namı diğer Made of Oak Nick Sanburn’ün bir araya gelmesiyle kurulan Sylvan Esso, 2013’te ilk single “Hey Mami”yi, ardından 2014’te kendi adını taşıyan ilk albümlerini yayımladı.

“Hey Mami” 2014’te Yılın Şarkısı seçildi. İlk canlı TV performanslarını, çok yakında dünyayı kasıp kavuracak sıradaki hitleri “Coffee” ile The Tonight Show Starring Jimmy Fallon’da gerçekleştirdiler. Grup kısa süre sonra dünyanın en büyük müzik festivalleri arasında sayılan Coachella, Austin City Limits, Lollapalooza ve Primavera Sound gibi birçok etkinlikte sahnede binlerce kişinin dinlediği konserlere imza atmaya başladı.

İkili, ikinci albümleri What Now’u geçtiğimiz yıl yayımladı. Bu albümle “En İyi Dans/Elektronik Albümü” dalında Grammy adaylığını hak eden ikili, İstanbullu hayranlarıyla ilk defa buluşmak üzere Salon’da olacak.

Sahnedeki enerjileriyle herkesi büyüleyen Sylvan Esso’nun 29 Mayıs Salı akşamı gerçekleştirilecek konserinin biletleri ayakta 60 TL, öğrenci 50 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir. 

Salon’un programında yer alan tüm sanatçıların şarkılarından oluşturulan çalma listesi Spotify‘dan takip edilebilir.