Doğayla iç içe ve yemyeşil ortamıyla fark yaratan UNIQ İstanbul, sinemaseverler için açık hava film keyfini konforla buluşturuyor. Eylül ayına kadar dünyaca ünlü yerli ve yabancı ödüllü filmlerin sanatseverlerin beğenisine sunulacağı festival programı kısa film gecesi, korku gecesi, animasyon gecesi gibi konseptlerle hazırlandı.

UNIQ İstanbul Genel Müdürü Sonay Yücel, “Başka Sinema işbirliği ile unutulmayacak bir film seçkisi hazırladık. UNIQ İstanbul olarak sinemaseverleri açık havada yerli ve yabancı ödüllü filmlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz,” dedi.

Başka Sinema Direktörü Azize Tan ise, “Uzun süren çalışmalar ardından bu özel seçkiyi hazırladık ve geçtiğimiz sinema sezonunun en iyi filmlerini bir araya getirmeye çalıştık. Dünya sinemasına yön veren yönetmenlerin filmlerini açıkhavada izleme şansına kavuşacak izleyicilerimiz,” dedi.

Sonay Yücel – Azize Tan

Özenle hazırlanmış zengin film seçkisinde Michael Haneke, Greta Gerwig, Yorgos Lanthimos, Michel Hazanavicius, Andrey Zvyagintsev, Christian Petzold, Fatih Akın gibi yönetmenlerin eserleri öne çıkıyor. Festival kapsamında gösterilecek İşe Yarar Bir Şey, Daha, Sofra Sırları, Kelebekler filmlerinin yönetmen ve oyuncuları UNIQ İstanbul Açıkhava Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Ingmar Bergman’ın 100. doğum yıl dönümü kapsamında yapılacak özel gösterimde Bergman’ın ikonik filmi Fanny ve Alexander da izleyicilerin beğenisine sunulacak başyapıtlar arasında yer alıyor.

Yaz boyu devam edecek UNIQ Açıkhava Film Festivali biletlerine Biletix‘ten, festival programıyla ilgili tüm detaylara www.uniqistanbul.com adresinden ulaşılabilir.